Mota-Engil Central Europe wybuduje kolejny fragment S19

​28 lutego 2018 w Kraśniku została podpisana umowa na realizację drogi S19 pomiędzy Lublinem a Kraśnikiem, stanowiącej część międzynarodowej via Carpatii.

Odcinek został podzielony na trzy fragmenty. Środkowy z nich (od węzła Niedrzwica Duża do węzła Kraśnik Północ – ok. 20 km) zaprojektuje i wykona Mota-Engil Central Europe. W uroczystości podpisania uczestniczył Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. Realizacja zaplanowana jest w systemie „Projektuj i buduj”.

W ramach realizacji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa, o nawierzchni bitumicznej z rezerwą pod trzeci pas na zewnątrz. Od końca zachodniej obwodnicy Lublina będzie prowadziła początkowo wzdłuż obecnej drogi krajowej nr 19. Następnie odbijając na wschód od niej, droga ominie Niedrzwicę Dużą, Niedrzwicę Kościelną i Sobieszczany, by przejść przez lasy przed Wilkołazem w korytarzu obecnej drogi (omijając miejscowość od wschodu) a za nią przejść na zachodnią stronę. W miejscowości Lasy przed Kraśnikiem droga ekspresowa przetnie obecną DK19 omijając miasto od wschodu.

Kierowcy skorzystają z nowej trasy już w 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 1 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>