Archiwa kategorii: news

Rydla32 – nowa inwestycja mieszkaniowa w Krakowie

Mota-Engil Central Europe podpisała kontrakt na budowę kompleksu mieszkaniowego Rydla32. Zamawiającym jest firma Echo Investment – największy polski deweloper. Kompleks składa się z dwóch budynków w skład których wchodzi 91 mieszkań oraz 4 lokale usługowe. Zawiera 4 kondygnacje nadziemne oraz jedną podziemną. Jest to wyjątkowe miejsce przyjazne rowerzystom, posiada place zabaw dla dzieci i otoczone jest dużą ilością zieleni. Rydla32 mieści się w centrum Starych Bronowic. W pobliżu znajduje się Fort Bronowice oraz zielone tereny Młynówki Królewskiej. Obecnie, Mota-Engil Central Europe jest także wykonawcą wielu innych projektów w największych polskich miastach, w tym inwestycji w Krakowie – drugiego etapu Vermelo.

Mota-Engil Central Europe wykonawcą II etapu osiedla Nowa Dzielnica w Łodzi

image,galeria,38,416,1400,850,0

Mota-Engil Central Europe wygrała kontrakt na realizację II etapu osiedla Nowa Dzielnica w Łodzi. Projekt obejmuje budowę kompleksu mieszkaniowego (budynek B). Zamawiającym jest firma Echo Investment – największy polski deweloper.
Nowa Dzielnica to nowoczesne osiedle powstające przy ul. Wodnej 23 w nowym centrum Łodzi. To miejsce doskonale skomunikowane i jednocześnie otoczone zielenią. W pobliżu znajdują się parki, ścieżki rowerowe oraz muzea, a także wiele innych miejskich atrakcji.
Zakres inwestycji obejmuje prace wyburzeniowe, prace ziemne, budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego oraz parkingu podziemnego. Budynek będzie posiadał sześć kondygnacji nadziemnych oraz jedną podziemną. Etap II będzie obejmował budowę 133 mieszkań.

Obecnie Mota-Engil Central Europe jest wykonawcą pierwszego etapu osiedla Nowa Dzielnica, a także wielu innych inwestycji w Łodzi – I i II etapu Recanto oraz II etapu projektu Ilumino.

Standardy bezpiecznej pracy – Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie

logo_Porozumienie

Mota-Engil Central Europe zwraca szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem. W ramach współpracy z Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, wraz z innymi sygnatariuszami, opracowała pakiet standardów bezpiecznej pracy.
Zaplanowanie i zorganizowanie robót budowalnych w sposób bezpieczny wymaga znajomości szeregu norm, przepisów prawa oraz wiedzy inżynierskiej. Standardy zawierają informacje przydatne na wszystkich etapach projektowania, planowania, organizowania i wykonywania robót. Stanowią one kompendium wiedzy, wynikające z doświadczenia i wieloletniej praktyki sygnatariuszy Porozumienia.
Wśród standardów, które zostały opracowane znalazły się między innymi te dotyczące:
– prac w wykopach,
– prac na wysokości,
– organizacji zaplecza budowy,
– transportu pionowego,
– prac szczególnie niebezpiecznych.
Standardy są dostępne na oraz na stronie Porozumienia LINK.

Mota-Engil Central Europe wybuduje kolejny fragment S19

​28 lutego 2018 w Kraśniku została podpisana umowa na realizację drogi S19 pomiędzy Lublinem a Kraśnikiem, stanowiącej część międzynarodowej via Carpatii.

Odcinek został podzielony na trzy fragmenty. Środkowy z nich (od węzła Niedrzwica Duża do węzła Kraśnik Północ – ok. 20 km) zaprojektuje i wykona Mota-Engil Central Europe. W uroczystości podpisania uczestniczył Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. Realizacja zaplanowana jest w systemie „Projektuj i buduj”.

W ramach realizacji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa, o nawierzchni bitumicznej z rezerwą pod trzeci pas na zewnątrz. Od końca zachodniej obwodnicy Lublina będzie prowadziła początkowo wzdłuż obecnej drogi krajowej nr 19. Następnie odbijając na wschód od niej, droga ominie Niedrzwicę Dużą, Niedrzwicę Kościelną i Sobieszczany, by przejść przez lasy przed Wilkołazem w korytarzu obecnej drogi (omijając miejscowość od wschodu) a za nią przejść na zachodnią stronę. W miejscowości Lasy przed Kraśnikiem droga ekspresowa przetnie obecną DK19 omijając miasto od wschodu.

Kierowcy skorzystają z nowej trasy już w 2021 r.

Wręczenie nagród w konkursie „Licznik dni bez wypadku”

popr

14 lutego odbyło się wręczenie nagród dla pracowników Kopalni w Górce Sobockiej za wyróżnienie w konkursie „Licznik dni bez wypadku”. Na koniec 2017 roku kopalnia uzyskała 2 451 dni bez wypadku. Pracownicy otrzymali dodatkowe zestawy sprzętu ochronnego zapewniające bezpieczeństwo. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim którzy przyczyniają się do zwiększania poziomu bezpieczeństwa w miejscach pracy Mota-Engil Central Europe.

Kolejne zwycięstwo pracowników Mota-Engil Central Europe w zawodach narciarskich

​17 lutego 2018 roku odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie im. Wojtka Malusi. W tym roku firma Mota-Engil Central Europe była reprezentowana przez sześć osób. Wszystkim pracownikom i ich rodzinom serdecznie gratulujemy wzięcia udziału w zawodach.
Po raz kolejny reprezentacja MECE znalazła się w gronie zwycięzców. W kategorii Mistrzów I miejsce zdobyła Beata Wójciak, a III miejsce w tej samej kategorii dla mężczyzn zdobył Krzysztof Wójciak. W swojej grupie wiekowej II miejsce zdobyła Gabriela Pisarek oraz także II miejsce w kategorii dla mężczyzn zdobył Zbigniew Wójciak.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów za reprezentowanie Mota-Engil Central Europe i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości.

Szkolenie w ramach programu AcadeME

IMG_9856

​W dniach 7-8 lutego w głównej siedzibie Mota-Engil Central Europe odbyły się warsztaty przeznaczone dla kadry zarządzającej w obszarach produkcji i planowania. Szkolenie zostało zorganizowane w ramach AcadeME – programu mającego na celu rozwój pracowników Grupy Mota-Engil. Spotkanie miało formę dialogu na temat znaczenia i zastosowania procesu planowania w budownictwie. Jego celem było wyłonienie najlepszych rozwiązań, służących wzmocnieniu i ulepszeniu globalnych praktyk w tym zakresie. Głównym zagadnieniem szkolenia było pokazanie kluczowej roli planowania w procesie produkcyjnym.

Szkolenie wstępne dla nowych pracowników Mota-Engil Central Europe

IMG_9830_small
6 lutego odbyło się kolejne szkolenie wstępne dla nowych pracowników Mota-Engil Central Europe. On-boarding został przeprowadzony w Krakowie. Na spotkaniu poruszono tematy związane m.in. z bezpieczeństwem i ochroną danych, komunikacją oraz tematyką HR. Uczestnicy zostali także zapoznani z kulturą organizacji i zarządzaniem jakością. Warsztaty tego typu pozwalają na sprawne wdrożenie nowych osób w najważniejsze zagadnienia związane z pracą w Mota-Engil Central Europe.

Postęp prac przy rozbudowie stacji elektroenergetycznej 220/11 kV Piaseczno

W lutym trwały prace związane z budową nowego budynku technologicznego w zakresie:
– montażu konstrukcji stalowej dachu,
– wykonania izolacji pionowej budynku wełną mineralną.
W następnym miesiącu planuje się zakończenie wykonania dachu oraz izolacji pionowej wraz z rozpoczęciem prac wykończeniowych oraz instalacyjnych wewnątrz budynku.

Więcej informacji: www.stacjapiaseczno.pl

Umowa na S7 podpisana

W poniedziałek 8 stycznia podpisano umowę na realizację drogi S7 na północ od Krakowa (odc. II węzeł Szczepanowice-węzeł Widoma). Wykonawcą inwestycji jest Mota-Engil Central Europe S.A. W uroczystości uczestniczył minister infrastruktury i budownictwa p. Andrzej Adamczyk.

Droga ekspresowa S7 powstaje, by usprawnić ruch na kierunku północ – południe Polski. Połączy bezpośrednio Gdańsk, Warszawę i Kraków. Wybudowanie drogi ekspresowej S7 przyczyni się do skrócenia czasu podróży, zwiększenia przepustowości i płynności ruchu, poprawy bezpieczeństwa ruchu i warunków życia mieszkańców miejscowości zlokalizowanych w sąsiedztwie istniejącej drogi.

Zakres inwestycji obejmuje:
• realizację dwujezdniowej drogi ekspresowej z pasem dzielącym ziemnym oraz pasami awaryjnymi,
• budowę węzłów drogowych,
• budowę obiektów inżynierskich w ciągu planowanej drogi ekspresowej i w ciągu dróg krzyżujących się z nią,
• budowę elementów odwodnienia drogi i obiektów towarzyszących,
• budowę dróg dojazdowych,
• budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
• realizację rozwiązań wynikających z oceny oddziaływania na środowisko,
• usunięcie kolizji z istniejącymi obiektami budowlanymi,
• przełożenie fragmentów cieków wodnych kolidujących z drogą S7,
• budowę infrastruktury technicznej i kanałów technologicznych.